Забронювати

Синевир

На Закарпатті знаходиться одне із семи чудес України – озеро Синевир, яке утворилось після зсуву ґрунту внаслідок потужного землетрусу 10 тисяч років тому. Це справжній природній скарб, який вражає своєю красою та неповторністю. Розкинулась водойма на висоті 989 м над рівнем моря в Національному природному парку «Синевир».

Автобусні тури на озеро Cиневир допоможуть дітям ближче познайомитись з легендами та колоритом карпатського краю, перейнятися його духом, підживитись енергією полонин та гірських вершин. Постояльцям спортивно-оздоровчого табору «Карпатська Січ» випадає прекрасна можливість прогулятись цією чарівною місциною.

Озеро Синевир – серце Карпатських гір

Цю неймовірну водойму називають ще Морським Оком, тому що з висоти гори Озерної вона нагадує величезне синє око. Острівок – наче зіниця, а гілки густих ялин – пухнасті вії. Від озера починається ріка Теребля, яка має цікавий зеленуватий колір. Поблизу Синевиру розташоване Ольшаньске водосховище.

Вся краса Українських Карпат сконцентрована саме в цьому місці, а насолодитися ним сповна можна, замовивши автобусний тур на озеро Cиневир. Діти під час екскурсії почують безліч цікавинок, які не залишать нікого байдужим. Обов’язково екскурсовод розповість легенду про нещасливе кохання Вира і Сині, від імен яких і пішла назва озера. Там же встановлені скульптури закоханих.

Купатись в воді озера просто неможливо, адже прогрівається вона навіть в найбільш спекотну пору не більше +12ºС. Вилов форелі суворо забороняється.

Природа Національного парку

Озеро охороняється Національним природним парком «Синевир», який вважається прекрасним місцем для прогулянок. Природа парку просто вражає різноманітністю тваринного світу: горностай, вовк, лисиця, гірська косуля, європейський олень, борсук, рись, ведмідь та ін. Тут можна зустріти понад 90 видів рослин, які занесені до Червоної книги України.

Водойму оточує з усіх боків хвойний ліс, вік якого біля 160 років. Завдяки мальовничим краєвидам сюди щорічно навідуються тисячі туристів зі всієї України та країн Європи.

Відвідавши озеро Синевир, ми з дітками обов’язково поїдемо і до інших природних та історичних пам’яток на території «Синевирського парку», серед яких Музей лісу та сплаву (єдиний в Європі), Теребля-Рицьке (Вільшанське) водосховище та багато іншого.

Екскурсії на озеро Синевир приносять лиш позитив та бадьорість, така подорож запам’ятається доброзичливістю місцевих жителів та унікальністю тутешньої природи. Це безліч нових вражень та радісних емоцій.